2:1
(2:1)
FC Dila Gori
DAC 1904 - FC Dila Gori
UEFA Európa Konferencia Liga 2023/24, 1. selejtezőkör • csü 13.7.2023, 19:30 • MOL Aréna
Gólok: 33. 1:0 , 36. Ramadan 2:0 , 43. Kovtaliuk 2:1
Játékvezető: Jarred Gavan Gillett (AUS) • Asszisztensek: Constantine Hatzidakis (ENG), Daniel Cook (ENG) • Néző: 6269
Hatalmasat ment Petráš!
Gale lövése kis híján beakad. Szöglet jön.
90+8
Gavrić előtt a lehetőség! Erős passzt kap Krstovićtól, majd az utolsó pillanatban sarokra ment a grúz védelem. Közel voltunk pedig a harmadikhoz.
90+7
7 percet pakol rá az ausztrál játékvezető a rendes játékidőre. Meglepően sok. De hátha ezalatt rúgunk még egy gólt...
90
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Krstović).
84
Szól a Mindent bele! a B-középből, közben Trusa kap görcsöt.
82
Elérkeztünk a hajrához, jó lenne még egy gólt adni, hogy nyugodtabban utazhassunk a jövő heti visszavágóra Grúziába. Most már kevésbé szervezett a játék, mint az első félidőben. Kezdenek előtérbe kerülni az érzelmek.
79
Gavríć sarokrúgását követően a sűrűjébe érkezik a labda. Kezezést reklamálunk, de a bíró néma síppal továbbot int.
77
Gavrić kerül gólhelyzetbe, jól száll bele a lövésben az egyik grúz védő, csak szögletet tudunk kiharcolni.
77
Sárga lap a csapatnak FC Dila Gori (Sardialishvili).
76
Vitális első DAC meccsén egy lövéssel mutatkozik be. Gyenge azonban a próbálkozása.
74
Mindkét oldalon megtörténtek a cserék, most már jöhetnek a gólok. Teremészetesen a Dila Gori kapujába.
72
lemegy Gomis, bejön Mzwakali.
72
lemegy Kalmár, bejön Vitális,
lemegy Káčer, bejön Gavrić.
70
Ezekben a percekben sok pontatlanság csúszik a játékunkba, de szerencsére ugyanez a grúzokról is elmondható. Kášer fájdítja a vállát, ez úgy néz ki, csere lesz.
69
A párosunk továbbjutója az ukrán FC Vorskla Poltava együttesével csap össze a 2. selejtezőkörben.
67
6269 néző váltott jegyet ma este a MOL Arénába!
64
lemegy Kovtaliuk, bejön Kukhianidze,
lemegy Parulava, bejön Sardalishvili.
63
Görcsöt kap az ellenfél csapatkapitánya, de tudja folytatni. Közben lassan jönnek az első cserék is.
61
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Risvanis).
61
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Káčer).
59
Távoli próbálkozás Chiteishvilitől, ám ez méterekkel megy fölé. Fél óra van hátra a meccsből, egyelőre még egyik oldalon sem volt csere.
57
Bizonytalankodik a grúz kapus, rosszul rúgja ki a labdát, melyet Káčer csíp el, de nem él a kínálkozó lehetőséggel, mert rossz helyre passzol.
56
Az EKL előselejtezőin két meccsen dől el a továbbjutó kiléte, a visszavágót egy hét múlva csütörtökön rendezik a Gori otthonában, az ötezer férőhelyes Tengiz Burjanadze stadionban.
53
Gyenge próbálkozás Gale-től. Lecsúszik a gori játékos lábáról a labda.
51
Szép jelenetek, elsősorban Ramadantól. Két ember mellett is elnyargal a szélen, de nincs kinek adja. Végül a másik oldalon labdára váró Krstovićot választja, aki aztán fölé céloz.
48
Ha legalább olyan jó lesz a második játékrész, mint az első volt, akkor nem lehet majd okunk panaszra a végén. Csere egyik oldalon sem volt.
46
45+3
45+2
Kalmár a felső lecet találja el szabadrúgásból, 18 méterről! Centiméterek hiányoztak a harmadik gólunkhoz.
45+1
Sárga lap a csapatnak FC Dila Gori (Santos, Kovtaliuk).
45
Három perc lesz a ráadás.
43
Szépít az ellenfél. Kovtaliuk éles szögből leadott közeli lövése talál utat Petrᚠmellett a kapunkba – 2:1
43
A Dila Gori gólt szerzett!
Gólszerző KOVTALIUK.
42
Próbálkoznak most a piros mezesek is, Petrᚠnyújtozik nagyot, de fogni nem tudja a labdát, csak szögletre pöckölni.
40
Krstović is nagyon szeretne feliratkozni a góllövőlistára. Egy bivalyerős lövést ereszt meg, melyre viszont leér a kapus.
36
Egyből kettő!
A félpályáról indul az akció, Káčer előtt nyílik szabad terület, majd a kiválóan helyezkedő Ramadannak tálal, aki tüzel, a labda pedig a felső léc érintésével vágódik a hálóba.
36
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző RAMADAN.
33
Megvan a vezetés! Az első próbálkozásunkat még bravúrral védi a kapus, de ott marad a labda, ami aztán Kalmártől került Trusához, aki első tétmeccsén rögtön gólt szerez – 1:0
33
Gólszerző TRUSA.
30
Pinto lövése köt ki Kucherenko kezében.
29
Andzouana kerül helyzetbe, Kalmártól kap jó labdát, a védője méterekre áll tőle, de rossz megoldást választ az akció végén.
28
Picit leült a meccs az elmúlt 4-5 percben. De folyamatos a játék, ritkán fúj sípjába a bíró.
26
Csapatunk az UEFA rangsor 162. helyén áll, míg a Dila Gori a 378. A Dila Gori története során hetedszer indulhat az európai kupasorozatokban, mi kilencedszer.
23
Krstović a vonal mellett egy az egyben megveri emberét, de a beadása már pontatlan, kirúgással jöhet a Dila Gori.
21
Risvanis rontja el a passzt, a grúzok jönnek egy bedobással. Szusszan egyet a két csapat. Guža közben Andzuanának magyaráz egy sort a taktikából az oldalvonal mellett.
19
Helyzetbe kerülünk!
Andzouana lágyan emeli Pinto fejére, aki az ellenkező oldalon berobbanó Trusa felé továbbít, de picit hosszú neki az átadás.
18
A mérkőzés tempójára nem lehet panasz, élvezetes, gyors futballt látunk, egyelőre kevés gólhelyzettel.
16
Andzouana mesteri szerelésének tapsol a publikum, amely a szokott módon remek futballhangulatot teremt a MOL Arénában.
14
Gyors kontrát vezetünk: Krstović középről indítva futtatja meg Pintót, aki pontatlanul teszi vissza a kapu elé a labdát.
13
Erőfutball! Brunettitől veszik el a labdát, úgy, hogy a földre esik a brazil, de szabályos a megmozdulás.
12
Parulava 20 méteres veszélyes próbálkozása száll centikkel a kapunk fölé. Ebben benne volt a gólveszély.
11
A vendégek végeznek el egy pontrúgást. Chiteishvili jobbal ível az ötösbe, ahol Brunetti fején vált irányt a labda. Szerencsére biztonságos területre.
8
Jónak tűnő indítás után Trusa kézzel veszi le a labdát. Az ausztrál nemzetiségű bíró sípjába fújva jelzi, hogy ez szabálytalan.
7
Gomis felé száll a hosszú átadás, de nem éri el a grúz a társa által megküldött labdát, a kapunkat így elkerüli a veszély.
5
Krstovićot szabályosan szerelik a 16-osban.
4
Szépen kombinálunk, Ramadan fülel le egy labdát, Krstovićot hozza vele játékba, aki a hosszú sarok felé passzol, de Káčer sajnos nem éri el.
2
Meg is van az első kaput eltaláló lövésünk! A Krstovićcsal szemben elkövetett szabálytalanság után Kalmár szabadrúgásból tűzi kapura a labdát, de Kucherenko kapus véd.
1
Érkezik a pályára a két csapat. A vendégek piros, mi a szokásos sárga felszerelésben, rajta a Duna kéklő hullámának motívumaival.
Kezdődik a Nélküled...
Az UEFA a messzi Ausztráliából nevezett játékvezetőt a mérkőzésre, akinek angol kollégák segítik a munkáját. Egyébként mindannyian az angol Premier League-ben bíráskodnak. A 36 éves Jarred Gavan Gillett fújja majd a sípot. A vonalakon Constantine Hatzidakis és Daniel Richard Cook végzik majd a munkát.